matcha

Po shfaqen krejt 2 përfundimet

 • Reply
  zhaklin
  1 Prill, 2017 at 8:58 pm

  good job Ingrid

 • Reply
  Kafenetë hipster vs. kafenetë e Tiranës - Bonvivant
  8 Prill, 2017 at 12:28 pm

  […] një stil të veçantë, shpesh tejet urban, ku llojet e kafeve që serviren janë me mishela (lexo këtu për më tepër) të personalizuara. Menuja që ofrohet është shumë interesante sepse ofron edhe […]

 • Reply
  Pak SALT mes të zakonshmes - Bonvivant
  17 Prill, 2017 at 3:29 pm

  […] sepse momentalisht nuk ka një menu të tillë fikse (në të kundërt do e kisha përmendur këtu), por uroj që ta shtojnë sa më shpejt sepse me siguri do të jetë një […]

 • Reply
  Mandarina
  25 Prill, 2017 at 3:57 pm

  Nuk je e vetmja <3 eshte vend shume i dashur 🙂 me njerez fantastik 🙂

 • Reply
  Gjalpi dhe vaji i palmës - Bonvivant
  26 Maj, 2017 at 8:11 am

  […] le të kthehemi edhe njëherë tek vaji palmës. Unë para një jave në këtë shkrim këtu fola pikërisht për produkte jo të shëndetshme që përdoren masivisht nëpër pastiçeri. Por […]

 • Reply
  AT
  13 Qershor, 2017 at 9:05 pm

  I kam provuar Cupcakes tek ky vend dhe mund te them qe ishin, deri me sot, me te keqijat qe kam provuar. Duhet te ishin te ndenjura sepse ishte e pamundur ti ndaje dhe ishin gur te forta.

  Anyways, I love this blog and I always find what I need to know.
  Good Job.

  • Reply
   ingridxh
   14 Qershor, 2017 at 9:31 am

   Me vjen vërtet shumë keq që keni patur një eksperiencë të tillë, sidomos nga një vend i rekomanduar nga unë. 🙁 Unë përpiqem t’i bëj rekomandimet pasi jam e bindur për një vend në menyrë që të mos zhgënjehet askush, por sigurisht këtë nuk mund ta arrij 100% sepse gjithmonë ndodhin edhe të paritura, ose shijet janë të ndryshme nga një person tek tjetri.
   Të falenderoj që më ndjek dhe komentet i gjej gjithmonë me shumë vlerë. 🙂

  • Reply
   MG
   14 Qershor, 2017 at 11:12 am

   AT eksperiencen qe pershkruan nuk munde ta kesh patur tek Cake&Caffeine munde te shkosh realisisht aty dhe te kesh gjithcka vec eksperiences se mesiperme 🙂

 • Reply
  Blerina Vokrri
  14 Qershor, 2017 at 12:10 pm

  Per shijet dhe perceptimet nuk ka komet, thote nje fjale e urte…. Besoj se na ka ndodhur te gjitheve qe ne momente te caktuara edhe mjalti na eshte dukur i hidhur e pa shije nga gjendja jo e mire e jona, ama mjalti mbete mjalt apo jo? Gjithesesi ne jemi ketu cdo dite dhe ne cdo moment te dites ndaj jeni te mirepritur per te perforcuar apo per te harruar shijen e pare…. Mire se te vini!!!!! Cake&Caffeine staff

 • Reply
  Elio
  14 Qershor, 2017 at 8:58 pm

  Dakord 100% me ty. Gjithsesi ka vend per permiresim. Pres pershembull hapjen e nje lokali ngjitur me ate te peshkut pa banjo, Bike and Burgers me duket do te quhet. Ndoshta I ben konkurrence Stephen Center aty prane, per burger. Mund te jete interesante. Shpresoj mos te jete fake.

  • Reply
   ingridxh
   15 Qershor, 2017 at 1:10 am

   Edhe unë jam 100% dakord me ty se po e pres atë lokalin e ri premtues Bikes & Burgers ?, dhe sigurisht që ka vend për përmirësim, sepse ky ishte qëllimi i shkrimit fundja ?

 • Reply
  Artur
  17 Qershor, 2017 at 11:52 am

  Me ngjan me shume me nje lufte komerciale qe mesa duket ka mberritur edhe ne Shqiperi. Vaji i palmes, i cili eshte me i mire ne skuqje, po i konkuron fort vajrat e tjere me tradicionale si vajin e sojes dhe ate te lulediellit. Problemi eshte se shtete dhe kompani shume te fuqishme kane investuar tashme prej dekadash ne keto dy te fundit. Dhe shikojne me lupe te gjejne ndonje problem me vajin e palmes. Ja nje artikull i cili permbledh pozitivet dhe negativet e ketij vaji.
  https://authoritynutrition.com/palm-oil/

 • Reply
  Egi
  19 Qershor, 2017 at 1:00 pm

  Me fal por ky nuk mund te quhet artikull aspak. E para eshte nje lum ankesash, pa nje sugjerim zgjidhjeje, pa nje opsion, pa nje alternative. Ok, ju paskeni qene aq e pasur sa keni shpenzuar dikur 4 rroga ne muaj duke kaluar fundjavat ne jug, po tani ku shkoni ju si eksperte? Pishina? Cdo fundjave jashte vendit? Na ofro sugjerime ne qe ju lexojme se nuk do e kalojme veren ne ballokon.

  E dyta mllefi dhe inati nuk ju kane lejuar qe ta ndani Dhermine nga pjesa e tjeter e jugut. “Jugu” ose me saktesisht plazhi i jugur ne Shqiperi fillon nga Vlora e perfundon ne Sarande, ku pershihet Qeparo, Jale, Himare, etj, e nuk mund te vendosni ne nje thes te gjithe vijen bregdetare vetem se ju keni vendosur te braktisni Dhermine. Qe te kuptohemi ka probleme ne jug pafund, ka abuzim ne cmime e probleme me sherbimin dhe fakti qe e keni braktisur eshte zgjedhja juaj personale por kjo nuk ju jep aspak te drejten te beni te tilla thirrje. Jugu ka bukuri natyrore te padiskutueshme dhe ai nuk shfrytezohet vetem nga “lacat” dhe “takat 15 cm” por ka shume njerez qe marrin rrugen dhe nga viset me te larta te shqiptarise vetem per te shijuar detin dhe bukurine e ketij bregdeti fantastik dhe ju siguroj se sado i keq te jete sherbimi ne cdo rast ushqimi eshte me i mire se ne Mal te Zi dhe Maqedoni dhe cmimet disa here me te lira.

 • Reply
  ingridxh
  19 Qershor, 2017 at 1:26 pm

  Egi,
  Qellimisht e kam theksuar Dhermiun sepse mendoj qe eshte vendi qe ka shkuar me ‘larg’ me abuzimin ndaj klientit. Une nuk mohova bukurite, dhe nuk bera nje krahasim midis jugut tone dhe Malit te zi apo Maqedonise, qe per te thene te drejten nuk i kam pare kurre si destinacion kulinar.
  Mundet qe postimi ne blog (meqe nuk mendoni se eshte artikull) te tingelloje si lume ankesash por me beso, qe keto ankesa burojne nga frustrimi i paster qe merr cdo fundjave ne Dhermi, dhe jane nje thirrje per bizneset atje, meqenese kaq kam per momentin ne dore te bej.
  Per sa i perket menaxhimit te rrogave te mia nder vite, me ler te te them qe ne 2007 kur une kam filluar te shkoj ne Dhermi cmimet nuk ishin si sot, dhe meqenese une isha ende studente, jo vetem qe nuk harxhoheshin 4 rroga (se nuk i kisha) por prandaj kam permendur edhe fjetjen ne “haur”.
  Se fundi, kam dy jave rresht, qe vizitoj plazhe dhe pishina, pikerisht me qellimin qe te bej kerkim dhe te sjell alternativa ne kete blog i cili eshte i pasponzorizuar dhe i paanshem.
  Te falenderoj.

 • Reply
  Joniada
  19 Qershor, 2017 at 3:53 pm

  Shkrimi mese i drejt per mua shumica e atyre qe shkojn ne Dhermi por edhe Jal (e cila as kjonuk ngelet mbas nga abuzimet )shkoj per te bere check-in edhe per tangerllek une e kam shume afer edhe perferoj te shkoj ne nje periudh kur sezoni ska filluar ende se sinqerisht eshte bere nje vend kush te shesi me shume pordh ( me falni per shprehjen por eshte e sakt) edhe eshte per te ardhur keq se une shkoja ne Dhermi edhe gjithe bregun me pare ,rrija gjithe diten plazhi ishite i te gjitheve edhe jo si vitet e fundit ske as ku te ulesh se plazhet janeeshte me pages edhe kur nuk vendos te marresh shezllom te shikojn sikur je ne pike te hallit e me perbuzje jo se une e caj shume koken por me bezdis fakti qe duhet te degjoj muziken e bezdisur te atyre plazheve private qe vetem muzik nuk mund te quhet mos te flasim fare per ushqimin ku te shesin peshkun e rezervatit si te fresket, me pak fjale mua (Ankesat e tua mu duken mese te drejta tek ky artikull)

 • Reply
  Gardenia
  20 Qershor, 2017 at 12:41 am

  Nuk kam kaluar asnje fundjave te jetes time ne Dhermi, pikerisht sepse kam pasur ndjesine e pakendshme qe ju pershkruani kur jam ndalur thjesht per nje kafe. Bukuria qe vret kuleten dhe humorin me duket mua (thjesht per te perdorur nje term letrar). Gjithsesi kush gjen kenaqesine dhe ja mban xhepi te kaloje cdo fundjave atje shume mire ben, por ky lloj “mitizimi” i fundjave ne jug dhe paprekshmeria e tyre me duket nje sindrome prej njerezish te paevoluar.

 • Reply
  Irakli
  20 Qershor, 2017 at 9:51 am

  Per te mundesuar vleresimin e lexuesit gjykoj se perben qendrim te njeanshem pasqyrimi i vetem problemeve pa i shoqeruar ato edhe me epersite. Disa nga argumentat e perdorur jane gjetje te sforcuara.
  Megjithate, trajtimi i problemit ne kete menyre nuk me dukjet gjetje e pranueshme

  • Reply
   ingridxh
   20 Qershor, 2017 at 10:20 am

   Irakli,
   Ky artikull eshte nje prej shume kendveshtrimeve qe mund ti behet kesaj ceshtje. Besoj epersite jane shume te qarta per te gjithe dhe te perqendruara vetem tek bukuria natyrore, dhe duke qene se kjo nuk eshte merita jone, nuk eshte gjithmone e nevojshme te biesh ne perseritje. Argumentat qe jane dhene aty, reken te japin edhe anen tjeter te medaljes, per te kuptuar edhe pse bizneset e kane te veshtire atje. Nuk e kuptoj sakte se cila ju duket gjetje e papranueshem dhe e sforcuar duke marre parasysh qe i kam provuar ne kurriz keto, por ne cdo rast e kuptoj qe artikulli mund te mos jete ne pelqimin dhe interesin e te gjitheve, keshtu qe ju mirekuptoj dhe falenderoj per komentin.

 • Reply
  Albi
  20 Qershor, 2017 at 1:57 pm

  problemi dhe diferenca me vajin e palmes nuk qendron dhe aq shume tek problemet shendetesore. Sic shkruan dhe Ingridi, demet jane te ngjashme me gjithe vajrat e tjere qe perdoren per te njejtat qellime. Ne fund te fundit, cdo vaj qe procesohet dhe perftohet ne “te nxehte”, eshte i demshem. Vetem vaji i ullirit i nxjerre ne “te ftohte” eshte shume i ushqyeshem dhe shume me pak i demshem. Nqse edhe vajrat e tjere do te perftoheshin ne “te ftohte”, do ishin po ashtu shume te ushqyeshem, por dhe SHUME ME TE SHTRENJTE!
  Problemi me vajin e palmes eshte impakti mjedisor, qe demton rende pyjet per t’ja dedikuar kultivimit te palmes. Eshte impakt i ngjashem me bio-karburantet, perftimi i te cilave ka impakt negativ te dyfishte: shpyllezimin per rritjen e siperfaqes se mbjelle, dhe njekohesisht rritjen e cmimit te dritherave qe perdoren per bio-karburante, por qe jane dhe dritherat me te rendesishme per popullsite me te varfra ne bote…

 • Reply
  ce guevara
  22 Qershor, 2017 at 10:50 am

  po nje dreke normale ne dhermi ( e thjeshte ) burre e grua dhe dy femijet e rritur shkon te pakten 65 euro dhe nuk kenaqesh me cilesine dhe sasine kurse me 40 eorp ne mal te zi ne te njejta kushte kenaqesh shume me teper per cilesine dhe sasine prandaj kush shkon nje here ne dhermi si une nuk do tja shohe me bojen,,,,

 • Reply
  Bon, bon, bonbonet e Lé Bon - Bonvivant
  8 Korrik, 2017 at 8:22 am

  […] Së dyti, ndoshta është rasti që duke patur një produkt aq të mirë tashmë në vitrinë, t’i kushtohet edhe pak më tepër rëndësi produkteve të tjera duke mos krijuar 100 lloje ëmbëlsirash identike me përbërës jo shumë të mirë por të evolojë në një pastiçeri të vërtetë, se fundja siç e kam thënë edhe më parë: kemi mjaftueshëm pastiçeri konservash. […]

 • Reply
  I_vaposuri
  10 Korrik, 2017 at 3:31 pm

  Provo bozen te Bar Mehmeti. Boza qe shitet neper Tirane eshte dite drite larg asaj te Shkupit e Dibres se Madhe. Thone per njerin ne Kavaje, po nuk e di.
  Ndersa dhalla eshte nje tjeter prove se njohurite humbin kur largohen njerezit e vdes tradita. Erzeni ka pushtuar tregun me nje letyre te ngjashme si konkurrenti i vete tjeter i madh, Lufra. Por nje baxho modeste tek ish-17 nentori, Mozarrella, ka dic te pijshme.

  • Reply
   ingridxh
   10 Korrik, 2017 at 4:11 pm

   Faleminderit. Me pelqekan shume sugjerimet tuaja prej te vaposuri :).

 • Reply
  Anjeza
  11 Korrik, 2017 at 1:21 pm

  Edhe une bashkohem me Ingridin dhe me te tjeret qe nuk jane pro Dhermiut, Kam qene ne Dhermi dy vite rresht. hera e fundit vitin e kaluar dhe e them me bindje te plote qe sdo kthehem me. Cmimet , papertypshmeria si e hoteleve qe jane per pike te zeze por qe cuditerisht kushtojne sa jashte, ushqimi po si i vobekte dhe i servirur sikur cfare eshte, pisllik po. Le pastaj tangerlliku e shitja mendsh e disa individeve qe thua sikur ku jane e ca po bejne. PLazhe free sbehet llaf, harbutizmi dhe paedukata e atyre qe punojne ne keto zona arrijne kulmin sidomos kur je nje person i thjeshte por qe mund te kesh pare e studiuar jashte por qe gjithsesei te etiketojne nga poshte larg… te tille njerez larg, sa keq per dhermiun jugun e shume zona te Shqiperise qe jane katandisur keshtu… Pervec detit asgje seshte per te shpetuar… sa keq!

 • Reply
  El
  15 Korrik, 2017 at 5:02 pm

  Nuk i heq asnje presje ketij artikulli. I vetmi kompromis qe bej eshte qe vizitoj Dhermiun e jugun vetem ne qershor e shtator, per te shijuar detin dhe natyren ne menyre me “ekonomike”( krahasuar me muajt e tjere, por perseri larg te qenit ekonomik), e mbi te gjitha larg luksit te shtirur qe te ofron ky vend. Fatkeqsisht kam vite qe pushimet i bej jashte Shqiperise. Duket absurde, por edhe 1 jave ne jugun e Frances te shkon njesoj ( ose ndoshta me lire) se ne fshatin me pretendime.

 • Reply
  Ermir
  19 Korrik, 2017 at 4:02 pm

  Te sugjeroj te vizitosh Hotel Flower ne Golem dhe do ndihesh shume mire si per shijen si per cmimet, pasi Harmoni i ka pak si te kripura cmimet, per mendimin tim.

  • Reply
   ingridxh
   19 Korrik, 2017 at 6:39 pm

   E njoh edhe Flower dhe me siguri do e vizitoj se shpejti edhe pse per te thene te verteten tani ajo zone me duket disi e ngarkuar dhe perpiqem ta evitoj.

 • Reply
  hamesi
  22 Korrik, 2017 at 12:10 am

  nuk ishin gje. ato me cokollate te bardhe haheshin. nejse, per tregun skandaloz te embelsirave ato shtyhen.

 • Reply
  Egi
  11 Gusht, 2017 at 10:05 am

  Po ju vete ku i pergatisni cheesecake? Keni hapur ndonje restorant?

  • Reply
   ingridxh
   11 Gusht, 2017 at 10:36 am

   Pershendetje Egi,

   Jo, jo nuk kam hapur restorant, por sic e kam shenuar edhe tek shkrimi perpara disa viteve kam patur nje lokal te vogel dhe aty pergatisnim cheesecake. Tani cheesecake-un mund ta gjesh vetem ne shtepine time 🙂

 • Reply
  Ilda
  7 Shtator, 2017 at 7:14 pm

  Shume i drejte artikulli. Nga padami sme del e keqja sa gjera te shpifura kam pire. Kam tentuar disa here por snuk. Salt per mua eshte i paarritshem dhe shyqyr qe ekziston. Po ashtu Nouvelle.

 • Reply
  Lili
  8 Nëntor, 2017 at 1:20 pm

  hahet *

  • Reply
   ingridxh
   8 Nëntor, 2017 at 3:57 pm

   Me këtë rast, ndreqa edhe një lapsus tjetër :). Meqë nuk kam redaktore, këto kritikat dashamirëse më ndihmojnë të përmirësohem. Faleminderit.

 • Reply
  Laura DoMi
  7 Dhjetor, 2017 at 4:20 pm

  Shum e vertet të njëjtin mendim ndaj dhe un me ty ndonëse shum vende Jan bere te gjith njësoj shikojnë me shume dekorin dhe jo shijen. Përkushtimi ndaj punës në Shqipëri vështirë se e gjen ndokund dhe kur ti i thua psh nuk më pëlqen sepse esht shum e thatë psh në vendin tim tek pastat(jo tek a la snate) të kthejnë pgj ku merr vesh ti ndonëse ti e njeh shum mir kulinarin dhe un vetë jam kuzhiniere dhe kërkoj më të mirën. ?

 • Reply
  Ruzha Likja
  29 Dhjetor, 2017 at 8:36 am

  Me te njejten fryme entuziazmi mund te jene nisur shume persona, e vertete qe ushqimi nuk ishte ne lartesine e promovuar. The famous “bowls” nuk krijonin nje lidhje mes elementeve, perpos faktit qe kishte nje mix te ftohtash me te ngrohtash, nje pjese jo e gatuar mire. Sigurisht nuk vlenin per cmimin e vendosur, as ketu e as ne ndonje shtet tjeter ne Europe.

 • Reply
  Ledia
  31 Dhjetor, 2017 at 11:54 am

  Vleresim shume i goditur. Concept store do te thote qe cdo koncept I prezantuar eshte cilesor por une pervec arredimit interesant nuk gjeta asnje koncept tjeter te arritur. Mos flas per bowls qe ishin pa shije pa estetike dhe overpriced sikur po sherbeheshin ne Londer.

 • Reply
  Andi
  31 Janar, 2018 at 6:41 pm

  Cake and Caffeine na mori në qafë që nuk është më. Njeë cupcake me gjalp kikiriku do doja tani…

 • Reply
  ingridxh
  1 Shkurt, 2018 at 10:53 am

  Ndaj te njejtin mendim. Por me duket ka nje vend te ri qe ka Cupcake te mire. Do shkoj te kontrolloj dhe do i bej update shkrimit. 🙂

 • Reply
  Artan
  9 Shkurt, 2018 at 6:59 pm

  Kam qelluar te provoj tek Last Supper te njejtin hamburger (Oh Jesus) dhe ishte vertet per te thene Oh Jesus ne nje kuptim negativ. Nuk do t’i hiqja asnje presje asaj qe ke shkruar por do te shtoja vetem dicka. Ate qe edhe niveli i kripes ishte thuajse joekzistent. Hamburger shume i veshtire si shije dhe si sasi. Une nuk do te rikthehesha.
  P.S. Menyra e gatimit le shume per te deshiruar tek Last Supper edhe ne menute e tjera jo burgera. Sherbimi nga na tjeter shume i mire.

 • Reply
  Amateurhomecook
  11 Shkurt, 2018 at 4:28 pm

  Do doja te ishin perfshire te Burgerhunt edhe: spaghetti western, pllati11, the home, se fundmi dhe Cappriccio qe ofrojne per mendimin time burgera cilesor.

  • Reply
   ingridxh
   11 Shkurt, 2018 at 4:59 pm

   Siç e kam përmendur është e pamundur të përfshihen të gjitha vendet në një hark kohor të caktuar aq më tepër kur shumë lokale po e bëjnë burgerin pjesë të menusë. Për vendet që përmendni: pallati 11 është mbyllur edhe pse kam provuar shumë herë burger aty. The home ka shumë specialitete të tjera të shkëlqyera dhe i kam përmendur shpesh për to. Spaghetti western do shkoj ta provoj megjithëse është vend tex-mex dhe do pëlqeja të gjeja specialitete të tilla me tepër se burger.

 • Reply
  Amateur home cook
  11 Shkurt, 2018 at 4:37 pm

  Kritike perfekte. Per instagramsat e sotem ka me shume rendesi pamja se perberja ndaj sbesoj se shume do e kuptojne qe po hane veze porched ne vend te benedict. Madje as qe u ben vone ama per ca nga ne ka ndryshim te madh.

 • Reply
  Bel
  13 Shkurt, 2018 at 2:22 pm

  Une pasi lexova artikullin u frymezova per te provuar burgerin Bacon Cheeseburger ( rastesia me coi te TSK – Dada) .
  Hamburgeri linte shume per te deshiruar, mungese shije totale: Pa kripe, pa salca, pa turshi, dhe mbi te gjitha me nje fije te holle proshute crudo qe kishin tentuar ta piqnin dhe thjesht e hallakaste edhe me teper shijen. E vetmja gje e mire ishin patatet e skuqura, fatkeqsisht te shoqeruara me nje salce akull te ftohte.

  Me vjen keq qe pjeses me te madhe te lokaleve ne Tirane i mungon qendrueshmeria: nuk merr dot dy here te njejten cilesi sherbimi.

  • Reply
   ingridxh
   13 Shkurt, 2018 at 2:59 pm

   Oh Bel,
   Me vjen vertet keq qe nuk keni patur nje eksperience te mire dhe mbi te gjitha per nje vend qe e kam pelqyer.
   Qendrueshmeria dhe vijueshmeria jane vertet problem dhe une i druhem shume. Meqenese TSK me ndjek ne postime uroj qe nga ky dialog te marre shkas per te bere dicka.
   Faleminderit 🙂

 • Reply
  Fiona
  14 Shkurt, 2018 at 9:58 am

  Po ndihem e lehtesuar qe nuk qenkerkam vetem une qe e kritikoj forte kete vend. Vec gjerave qe jane rradhitur ne kete shkrim, me te cilat jam dakord plotesisht, une do te shtoja edhe moskorrektesine. Me ka rastisur dy here qe kam shkuar per te pire dicka, duke pertypur pakenaqesite e meparshme per hir te nje ambienti te kendshem, edhe e kam gjetur te mbyllur. Ne periudhen e festave te fundvitit Teduktu lajmeron ne instagram se do te jete i mbyllur per disa dite per festen e Krishtlindjes (paksa e cuditeshme per nje vend qe sapo eshte hapur) dhe rihapahej me date 28, por nuk qe aspak e verete pasi ishte akoma i mbyllur.

 • Reply
  Bake My Day Happy
  7 Mars, 2018 at 9:08 am

  Super postim, por më tepër më pëlqen reflektimi yt ke poçja e çajit ???.
  (Përtej shakasë tani) E kam parë edhe unë këtë vendin e më ka pëlqyer shumë nga jashtë, por nuk jam futur brenda. Tani do vete me patjetër se pashë që përveç çajrave kanë edhe erëza të ndryshme. ???

 • Reply
  Genc
  12 Prill, 2018 at 12:51 pm

  Po ti duhet te jesh eksperte sushi qe te shkruash per pakenaqsit e shefave te sushit ne tirane.

  • Reply
   ingridxh
   12 Prill, 2018 at 2:47 pm

   Une shkruaj per pakenaqesite ndaj sushit si kliente.

 • Reply
  Ledia
  27 Prill, 2018 at 9:46 am

  Ke harruar te kalosh nga Neps. Not at all bad for brunch 😉

  • Reply
   ingridxh
   27 Prill, 2018 at 10:29 am

   Nuk e dija që bënin edhe brunch tek Neps. Në fakt kam shkuar vetëm një herë atje (dhe një herë në Durrës) por nuk jam fort e bindur për të.

 • Reply
  Bake My Day Happy
  14 Maj, 2018 at 11:04 am

  Si perfundim ky Bikes & Burgers nuk u hap kurre, mbeti ne tentative dhe u hap thjesht si kafene 🙁

  • Reply
   ingridxh
   14 Maj, 2018 at 12:56 pm

   Jo vetem qe nuk u hap po edhe emri i ndryshoi. Gjss une kur u hap shkova direkt se prisja burgers, por perfundova me nga ato perzierjet me patate te ngrira, ketchup te lire dhe salcice qe nuk dua as eren tua degjoj. ?

 • Reply
  Bake My Day Happy
  14 Maj, 2018 at 4:13 pm

  Nuk e përcaktoj dot në është mungesa e vizionit të atyre që hapin bare-restorante apo “injoranca” e tregut që nuk i pranon risitë ?. Mgjt mendoj dhe ideja e të fituarit që ditën e parë është një minus i madh për një start-up (i referohem patateve të ngrira e salçiçeve këtu)

 • Reply
  Ermir
  6 Korrik, 2018 at 5:54 pm

  Kam qene nje here tek ky restorant por ajo qe me la mbresa eshte vetem mishi i qingjit qe ishte i gatuar mire dhe pa kurrfare salltaneti. Pjeset e tjera jane thjesht nje show qe i gjen kudo gjetke. Ngela i zhgenjyer nga emblesirat sidomos per kadaifin pa lidhje. Pse nuk bejne 2 embelsira shqiptare dhe nuk mbajne sajesa qe nuk shkojne as me ambjentin as me traditen?

 • Reply
  code
  6 Gusht, 2018 at 12:30 pm

  Agreed !!

 • Reply
  Bake My Day Happy
  25 Tetor, 2018 at 1:31 pm

  welcome back. We missed you 🙂

  • Reply
   ingridxh
   26 Tetor, 2018 at 8:42 pm

   Thank you :*

 • Reply
  Eli
  25 Tetor, 2018 at 2:24 pm

  Të gjitha të vlefshme??

  • Reply
   ingridxh
   26 Tetor, 2018 at 8:37 pm

   Faleminderit Eli 🙂

 • Reply
  Fusion home cooking
  26 Tetor, 2018 at 4:32 pm

  Une gjithmone mbi paketoj dhe 99% e gjerave ekstra qe mar nuk jane te nevoitshme ☺️Por radhes tjeter do konsideroj sugjerimet e tua?

  • Reply
   ingridxh
   26 Tetor, 2018 at 8:37 pm

   Edhe une e kam patur kete problem, por po e mesoj veten qe te marr sa me pak gjera. Natyrisht edhe fluturimet pa bagazhe na kane detyruar disi te mesojme. 😛

 • Reply
  Bake My Day Happy
  20 Shkurt, 2019 at 12:32 am

  Welcome back ?

 • Reply
  ingridxh
  20 Shkurt, 2019 at 12:34 am

  Thank you darling 🙂

 • Reply
  Ina
  20 Shkurt, 2019 at 1:37 pm

  Sa qejf te lexosh shkrimet e tua, qe vijne ne trajte kritike dhe plot njohuri mbi te jetuarit mire! Gjynah qe i paskemi humbur keta djemte e koktejeve, i dashuri im do ishte fiksuar fare! 😀

 • Reply
  Alma
  20 Mars, 2019 at 1:59 pm

  vendi i duhur nese do t’besh nje foto. kaq.

  • Reply
   ingridxh
   24 Mars, 2019 at 6:07 pm

   Ashtu ishte heren e pare. Nuk shkova nje vit te tere. Tani mendoj qe eshte me mire.

 • Reply
  Glendi Kuka
  23 Shtator, 2019 at 12:43 pm

  Ndoshta “cold brew” eshte akoma teper taboo per tregun tone o Ingrid… 😛
  Po dhe dicka pa me te thjesht si “flat white” akoma nuk dine te bejne :/
  Mos valle duhet te jemi ne konsumatoret qe duhet te kerkojme me ngul produktet e sakta?!

  • Reply
   ingridxh
   5 Tetor, 2019 at 2:17 pm

   Padyshim qe ne duhet te kerkojme dhe te mos mendojme qe ‘he se ku dine keto’. Ironia eshte qe nga ana e vet biznesi mendon te njejten gje per klientet dhe rrjedhimisht nuk ndryshon asgje. Eshte absurde qe me kete numer kaq te larte lokalesh qe ka ketu, te kete kaq pak risi.

 • Reply
  Eni Z.
  2 Mars, 2020 at 12:48 pm

  Sa me pelqen blogy yt! Me duket sikur kam udhetuar dhe une ne ato vende me aq detaje sa na jep ne qe jemi ndjekesit e tu. Keep sharing please ? 5 yje Michelin nga une ?

  • Reply
   ingridxh
   8 Mars, 2020 at 11:11 am

   Faleminderit shume 🙂 I will keep on sharing

 • Reply
  Bake My Day Happy
  22 Prill, 2020 at 4:20 pm

  Si gjithmonë, love to read your posts. Unë e kam provuar NY cheesecake në New York, dhe vetëm pasi e provon kupton çfarë ndryshimi kolosal ka me atë që kisha provuar më parë këtu, por dhe me atë që e kam bërë dhe vetë. Aty mësova gjithashtu se philadelphia jonë, është kryekëput ndryshe me philadelphia-n andej. Në market e gjeje si kallëp, si puna e gjalpit dhe shumë më pak përmbajtje uji se e jona. Konsistenca ishte krejt tjetër dhe ashtu siç e ke përmendur dhe ti, kremi i djathit ka rol shumë të rëndësishëm. Said that, do ta provoj patjetër edhe recetën që sapo ndave ?

 • Reply
  Mara
  24 Gusht, 2021 at 8:38 pm

  Kopje e shemtuar e Mrizit te Zanave.

 • Reply
  Një DJ në Tiranë - Bonvivant
  22 Maj, 2022 at 2:01 pm

  […] kam edhe udhëtuar larg për të parë koncerte apo për të vizituar vende legjendare (hello Berghain!) ndaj doja të shkruaja dy rreshta për koncertin e djeshëm të […]

 • Reply
  K
  24 Maj, 2022 at 4:37 pm

  Po per coronen qe ishte vetem per VIP area spaske shkrujt? ?

  • Reply
   ingridxh
   22 Qershor, 2022 at 11:38 am

   Hahhah paskam harru. Gallate me vete ajo.