Informacion

Dhjetor 27, 2017

S’teduktu

Kur u hap Teduktu, isha jashtë Shqipërisë dhe duke parë postimet e shpeshta me tasat shumëngjyrësh e me brunch-in, jo vetëm u bëra kurioze por edhe u […]
Nëntor 6, 2017

Prishtina (pothuaj) vegjetariane

Po lexoja një artikull dje mbi vegjetarianizmin dhe veganizmin në një portal që quhet Kosovo 2.0 dhe më kujtoi të përfundoja këtë artikull që e kam nisur […]
Nëntor 5, 2017

Brioche vs. Croissant

Ky nuk është një briosh! Sepse në fakt është një croissant dhe midis tij dhe brioche ka një ndryshim të madh. Brioche është tip buke e […]
Tetor 3, 2017

Fast, Junk, Street?

Për këtë shkrim mora shkas nga eventi i titulluar Voila Skara, ku i ftuar ishte shefi i njohur me yje Michelin, Ettore Botrini. Eventi i organizuar […]