Shkurt 5, 2018

#Burgerhunt

Në dhjetor të vitit të kaluar nisa #Burgerhunt – një kërkim për të gjetur burgerat më të shijshëm. Ky projekt i cili ishte në planet e mia […]
Dhjetor 31, 2017

2017

Padyshim që ky ishte një vit shumë frymëzues për blogun, prandaj si dita e fundit e 2017 mendova të bëj një përmbledhje të momenteve më ‘kulmore’ […]
Dhjetor 27, 2017

S’teduktu

Kur u hap Teduktu, isha jashtë Shqipërisë dhe duke parë postimet e shpeshta me tasat shumëngjyrësh e me brunch-in, jo vetëm u bëra kurioze por edhe u […]
Dhjetor 4, 2017

Vende që u jap një shanc të dytë: A la santé

Le të themi që kjo do të jetë një rubrikë, për ato vende të cilat i kam vizituar shumë kohë më parë dhe që nuk i […]
Nëntor 6, 2017

Prishtina (pothuaj) vegjetariane

Po lexoja një artikull dje mbi vegjetarianizmin dhe veganizmin në një portal që quhet Kosovo 2.0 dhe më kujtoi të përfundoja këtë artikull që e kam nisur […]
Nëntor 5, 2017

Brioche vs. Croissant

Ky nuk është një briosh! Sepse në fakt është një croissant dhe midis tij dhe brioche ka një ndryshim të madh. Brioche është tip buke e […]
Tetor 18, 2017

Mes Puglia së italisë dhe asaj të Tiranës

Kur gjendesh mes një populli plotësisht të fiksuar pas ushqimit dhe ku 80% e bisedave janë rreth karbohidrateve, je në vendin e duhur, dmth në Itali. […]
Tetor 3, 2017

Fast, Junk, Street?

Për këtë shkrim mora shkas nga eventi i titulluar Voila Skara, ku i ftuar ishte shefi i njohur me yje Michelin, Ettore Botrini. Eventi i organizuar […]
Shtator 5, 2017

A janë koktejet demode?

Nuk e mohoj që ka patur periudha kur kam menduar që koktejet i përkasin një të kaluare me lëngje ngjyrë blu, me çadra të vogla dhe me […]
Gusht 23, 2017

Gjej miq të natyrës

Le të lëmë mënjanë për pak jugun dhe fundjavat e plazhit për të folur për fundjavat e malit, meqënëse kjo është periudha ideale për të vizituar veriun. […]
Gusht 10, 2017

Të mbetesh në tako, për një taco

Përpara se t’ju tregoj se si shkoi kërkimi im për taco në Tiranë, dua të theksoj se ky shkrim është për të gjitha pjatat e variantit “sapun […]
Korrik 19, 2017

Harmoni

Vitin e kaluar prita disa miq që kishin ardhur nga jashtë për të vizituar Shqipërinë. Së bashku, organizuam një udhëtim 3-4 ditor në Himarë, Qeparo e Sarandë. Ç’është e […]
Korrik 7, 2017

Bon, bon, bonbonet e Lé Bon

E di, është nxehtë. Nuk është fare koha e çokollatave, por nuk mund të prisja deri në shtator për të folur për diçka që e pëlqej […]
Qershor 19, 2017

Jo, nuk është ashtu siç duket

Do shkruaj vetëm një herë për Dhërmiun dhe pastaj do pres të lexoj, përgjatë muajve të ardhshëm, statuset e inatosura të atyre që harxhojnë një rrogë të […]
Qershor 12, 2017

Akullore, akullore…pluhurore

Ka kohë që nuk e shijoj shumë akulloren, dhe nuk e kuptoj nëse jam unë që kam ndryshuar apo akullorja nuk është më e shijshme. Gjasat […]
Maj 31, 2017

Pazar i ri, avaz i vjetër

Meqenëse pazari i ri është bërë kryeqendra e blogimeve kohët e fundit, mendova t’i dedikoj një shkrim, por këtë herë duke e parë në aspektin e […]
Maj 26, 2017

Gjalpi dhe vaji i palmës

Duke marrë shkasë nga lajmet më të fundit lidhur me përdorimin e vajit të palmës  dhe komentet e shumta që burojnë nga kjo, doja ta zgjeroja […]
Maj 23, 2017

A mund të kem një menu, ju lutem?

Kjo është pyetja e parë që bëj kur shkoj në një restorant. Dhe jo, nuk pranoj “Nuk kemi”, për përgjigje. Është e habitshme se si ende […]
Maj 15, 2017

Pastiçeri konservash

Pastiçerinë e kam pikë të dobët. Madje që kur është hapur Cake and Caffeine për të cilin kam shkruar edhe këtu, kam ngrënë kaq shumë cupcakes dhe […]
Maj 8, 2017

Agoni alla Eatalian’s

Kur vizitova Eatalian’s nuk shkova me qëllim që të bëja recensë, por thjesht për të shijuar një darkë me mikeshat e mia, në një vend që disa […]
Maj 2, 2017

Shumë shkurt për trenin

Me siguri dy ditët e fundit keni parë në rrjetet sociale fotografi apo video nga eventi në tren, i titulluar Swing Marathon 2017: Andrra n’tren. Pa […]
Prill 25, 2017

Një Gin & Tonic, por i përsosur

U bë kohë që ka një rikthim të Gin & Tonic nëpër botë, dhe në fakt kjo frymë ka filluar të ndihet paksa edhe në Tiranë. […]
Prill 20, 2017

Një leksion (falas) mbi kujdesin e klientit për Cioccolatitaliani

Nuk kisha në plan të shkruaja për Cioccolatitaliani sepse të gjithë e njohin tashmë. Por vendosa të shkruaj nja dy fjalë duke marrë shkas nga një […]
Prill 17, 2017

Pak “SALT” mes të zakonshmes

I hapur një vit më parë, SALT ka qënë lokali që kam frekuentuar dhe rekomanduar më shumë gjatë verës, madje e kam përfshirë edhe në vendet që […]
Prill 8, 2017

Kafenetë hipster vs. kafenetë e Tiranës

Nëse ka diçka që më pëlqen në Tiranë, është kafeja.  Për fat, Tirana ka adoptuar stilin italian të përgatitjes së kafesë dhe ka shumë vende ku shkoj […]
Prill 1, 2017

Cupcakes

Ka gati 10 vite që cupcakes janë një fenomen në SHBA, nga ku më pas u bënë të famshme e morën një hov edhe më tutje. […]
Mars 23, 2017

Umami: Kujdes çfarë quani të përkryer

Dua të theksoj që ky është një blog që nuk bën “qoka” apo “llustra” dhe do sigurohem që të qëndrojë i tillë. Kjo për dy arsye: për […]
Mars 12, 2017

E diela e ‘Brunch-it’

Një prej aktiviteteve të mia të preferuara të së dielës është edhe brunch-i. Brunch është një fjalë e sajuar nga Breakfast (mëngjes) dhe Lunch (drekë) pra një vakt […]
Mars 9, 2017
7Slurps

Street Food në Tiranë

Momentalisht nëpër botë janë shumë të përhapur ato që quhen ‘Food trucks’, ose furgonë-kuzhinë që shërbejnë sandwich-e apo ushqime të ndryshme. Një histori të tillë tregon filmi […]
Mars 7, 2017

Matcha-Matcha!

Matcha është pluhur çaji të gjelbër, që përveç se është në ‘modë’ (edhe ushqimet kanë modën e tyre 🙂 është edhe shumë e shëndetshme. Ka një seri […]

Instagrami i Bonvivant